Sea Bella Junior 

If you would like to do your boat trip special for you, you can make it real on our Sea Bella Junior.

 Generally we depart from Kalkan Harbor at 10:30 am and return at 17:30. This boat is 16 meters traditional wooden boat and can accommodate up to 12 people.

 Sea Bella Junior special tour’s route is determinig by asking our guests and we are moving according to their request. But in general we have a swimming break in 4 or 5 bays and we follow the route of Kalkan Boat Tour.

 With the newly developed portable ladder in our boat, sea descents and departures have been made very easy. Our boat also has an optional powerful music system and drone.

 The lunch is prepared with 8 different kinds of fresh products using local recipes and the most delicious menu of Kalkan is served by our captain. In the last bay, our captain makes cake in the oven and serves with tea. In general, the family concept is in the forefront in Sea Bella Junior.

 The price of the Sea Bella Junior tour boat is 450 - 500 Pounds (average 16000 ₺(turkish lira)) depending on the season.

There are no comments yet. Make the first comment.

Sea Bella Junior

   Kalkan ve Kaş bölgesinin Tek Bayan Kaptanı Sea Bella Junior Teknesinde hizmet vermektedir. Sea Bella Junior genel olarak özel aile ve ya gruplara hitap ettiği için tur programı biraz esnektir. Genel olarak saat 10:30' da Kalkan Limanından hareket etmektedir ve dönüş saati 17:30' dır. 16 metre geleneksel ahşap tekne olan bu teknemiz 12 kişi kapasitelidir. Sea Bella Junior Özel turlarda koy ve rota belirlemesi müsafirlerimize sorularak yapılır ve onların isteği doğrultusunda hareket edilir. Ama genel olarak 4 veya 5 koyda yüzme molası vermektedir ve Kalkan Tekne Turu rotasını izlemektedir. 

 Teknemizde yeni geliştirilmiş portatif süvari merdiveniyle denize iniş ve çıkışlar çok kolay hale getirilmiştir. Ayrıca isteğe bağlı güçlü müzik sistemi ve drone bulunmaktadır. Öğle yemeğimiz ise Kaptanımız Yöresel tarifleri kullanarak taze ürünlerle 8 çeşit ve Kalkan'ın en lezzetili menüsünü hazırlamaktadır. Son koyda ise Kaptanımız teknemizde bulunan fırında tazecik kek yapmaktadır ve çayla beraber servis edilmektedir. Bu teknemizde genel olarak Aile konsepti ön plandadır.  

 Sea Bella Junior tur teknesinin fiyatı sezona bağlı 450- 500 pound  (ortalama 16000 tl ) 'dır.

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

turkeycharter.com © All Rights Reserved - 2019 - Böceksoft
Top Rezervasyon ONLINE REZERVASYON BEST RATE GUARANTEE
4-11 years